جاستین ترودو : چین به دنبال اعمال فشار بر روی ماست

به گزارش مجله زیتوا، جاستین ترودو گفت در غرب درک درستی درباره چین وجود ندارد.

جاستین ترودو : چین به دنبال اعمال فشار بر روی ماست

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در مصاحبه با نشریه فایننشال تایمز درباره روابط آمریکا و کانادا با چین گفت: به نظرم شاهد نوعی عدم درک مناسب در سطح جهانی و همچنین غرب در برابر چین پیرامون مسائل مختلف هستیم.

بر این اساس، وی گفت: این یکی از موضوعات چالشی است که ما بر روی آن کار می کنیم. چین هم اکنون با آمریکا که یکی از متحدان ما است یک توافق تجاری جدید ایجاد نموده است. چین دو نفر از اتباع ما را به زور بازداشت نموده است. آن ها می خواهند بر ما فشار بیاورند تا ما مینگ وانگ ژو، مدیر اقتصادی شرکت هواوی را آزاد کنیم، اما آن ها باید اتباع ما را فوراً و بدون شرط آزاد نمایند. واقعیت این است که این موضوع ارتباط کمی با روابط ما با آمریکا دارد. ما به توافق استرداد مجرمان با واشنگتن پایبند هستیم.

وی اضافه کرد: هر آنچه که ما انجام می دهیم بر اساس ارزشهایمان است. ما اعتقادی به دیپلماسی فشار نداریم. ما معتقدیم اگر شما در برابر این نوع فشار ها تسلیم شوید آنگاه شرایط در بلندمدت بدتر می گردد. چین تصور می نماید که اگر فشار قابل توجهی برما وارد آورد آنگاه ما تسلیم خواهیم شد. اما این موضوع کاملا برعکس است و ما در انجام کار خود مصمم تر می شویم. این مایه تاسف است که آن ها دو نفر از اتباع ما را برای مدت 700 روز بازداشت نموده اند. ما هر اقدامی که بتوانیم برای آزادی آن ها انجام خواهیم داد. ، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1035

به "جاستین ترودو : چین به دنبال اعمال فشار بر روی ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاستین ترودو : چین به دنبال اعمال فشار بر روی ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید