جراحی زیبایی صورت 91 میلیون تومان!

به گزارش مجله زیتوا، در این مطلب قصد داریم نگاهی به بخشی از دلایل انجام عمل های جراحی زیبایی با هزینه های بالا بیندازیم.

جراحی زیبایی صورت 91 میلیون تومان!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، هزینه تقریبی عمل های جراحی زیبایی چقدر است؟ این سوالی است که برای یافتن پاسخ آن می توانید به تصویری که به تازگی در فضای مجازی دست به دست می شود، نگاهی بیندازید .

بنا به اطلاعاتی که در این تصویر آمده است، شما با صرف هزینه ای بین 54 تا 91 میلیون، می توانید صورت خود را دگرگون و چهره ای زیبا و جوان برای خود دست و پا کنید. اما چرا برخی حاضرند برای این منظور، هزینه های میلیونی کنند؟ امروز می خواهیم نگاهی به بخشی از دلایل انجام این عمل های جراحی بیندازیم؛ اعمالی که بیشتر با هدف جوان سازی انجام می شود .

تلاش برای محو کردن رد پای افزایش سن

بخشی از عمل های جراحی زیبایی توجه دوچندانی به موضوع جوان سازی دارند. در واقع این عمل های جراحی هرچند در گروهی از افراد به منظور رفع نقص انجام می شود، اما در غالب موارد، متقاضیان آن ها را افرادی تشکیل می دهند که دوست دارند رد پای افزایش سن را از صورت خود محو کنند. از این گروه می توان به کشیدن پوست، بالا بردن پلک، تزریق چربی گونه، تزریق لب، تزریق بوتاکس و ... اشاره کرد. اما آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا بسیاری از افراد تصور می کنند باید جوان بمانند؟ و برای این منظور حاضرند هزینه زیادی بکنند؟

وقتی پیری به عنوان نقص تعریف می شود

باید از افزایش سن فرار کرد! گویی چروک شدن زیر چشم و پررنگ شدن خط لبخند نقصی است که کارآمدی، توانمندی و حتی احساس ارزش ما را تحت تاثیر قرار می دهد. این در شرایطی است که حتی عوارض شناختی افزایش سن، به صورت معمول در سنین بسیار بالاتر و آن هم نه به صورت فراگیر و برای همه که برای معدودی رخ می دهد. اما این نگرش منفی درباره افزایش سن، این روز ها ابعاد گوناگونی از زندگی افراد میان سال و بالاتر را تحت تاثیر خود داده است .

بررسی ها نشان می دهد میان سالان در برخی بخش ها شانس پیشرفت کاری کمتری دارند، مسئولیت های جدید به صورت معمول به آن ها سپرده نمی شود، در روابط اجتماعی کمتر مورد توجه مثبت قرار می گیرند و البته احتمال این که بتوانند روابط عاطفی جدیدی را آغاز کنند، بسیار کم است، اما قربانیان این نگرش منفی به سن را تنها افراد میان سال و بالاتر تشکیل نمی دهند. بررسی ها نشان می دهد در سنین پایین تر، این ترس از پیر شدن و نشانه های افزایش سن به شکلی دیگر زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده است .

قربانی یک فرهنگ غلط نشویم!

طی چند سال گذشته در بسیاری از کشورها، متخصصان از شیوع اعمال زیبایی به منظور جوان سازی ابراز نگرانی می کنند؛ تزریق بوتاکس در افراد زیر 30 سال، تزریق ژل برای خط لبخند زیر 35 سالگی، کشیدن پوست در اوایل 40 سالگی و ... متخصصان، این استقبال از جوان سازی در سنین پایین را زنگ هشداری جدی در این زمینه در نظر می گیرند چراکه نشانه فرهنگی غلط درخصوص تبعیض علیه افراد مسن است .

یادمان باشد در دیدگاهی که افزایش سن نوعی نقص در نظر گرفته می شود، همه قربانی هستیم چراکه در بهترین حالت، ما جوانان امروزی هم بالاخره روزی پیر خواهیم شد و آن وقت با وجود همه تلاش هایمان برای پاک کردن نشانه های پیری، درگیر تبعیض علیه افراد مسن خواهیم شد و خواهیم دید که وقتی دیگران ما را به خاطر موی سفید و چروک صورت و افتادگی پلک، ناتوان، زشت و به دردنخور در نظر می گیرند، چه تلخی عمیقی را تجربه خواهیم کرد .

منبع: خراسان

،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 316

به "جراحی زیبایی صورت 91 میلیون تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جراحی زیبایی صورت 91 میلیون تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید