خبرنگاران تداوم راهزنی آمریکا علیه ونزوئلا با اعمال تحریم جدید

به گزارش مجله زیتوا، نیویورک- خبرنگاران- وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم جدید علیه ونزوئلا خبر داد که بهانه آن برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور است.

خبرنگاران تداوم راهزنی آمریکا علیه ونزوئلا با اعمال تحریم جدید

به گزارش خبرنگاران، دفتر کنترل دارایی خارجی (اوفک) روز جمعه 2 فرد و یک نهاد وابسته به ونزوئلا را در فهرست تحریمی خود قرار داد تا در آخرین روزهای دولت ترامپ، فشار بر دولت قانونی ونزوئلا را افزایش دهد.

این اقدام آمریکا در شرایطی انجام می شود که ونزوئلا به تازگی انتخابات قانونی مجلس خود را پشت سر گذاشت و ناظران بین المللی هم آن را تایید کردند.

افراد تحریم شده متهم هستند که مواد لازم را برای حمایت از نیکلاس مادورو که آمریکایی ها او را رئیس جمهوری غیرقانونی لقب داده اند، شامل کالا و خدمات مورد نیاز برای انتخابات 6 دسامبر 2020 که آن را متقلبانه توصیف کرده اند، فراهم آورده اند.

استیون منوچین وزیر خزانه داری ترامپ هم در این رابطه مدعی شد: تلاش های رژیم نامشروع مادورو برای سرقت انتخابات در ونزوئلا نشان دهنده بی اعتنایی رژیم به آرمانهای دموکراتیک مردم ونزوئلا است.

وی ادامه داد: ایالات متحده همچنان متعهد است که رژیم مادورو و کسانی را که از هدف این رژیم برای انکار حق مردم ونزوئلا در انتخابات آزاد و عادلانه حمایت می کنند ، هدف قرار دهد.

سیاست مداخله جویانه آمریکا در ونزوئلا و معرفی خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهوری موقت و خودخوانده این کشور اگرچه مسائل اقتصادی شدیدی را متوجه مردم ونزوئلا کرده است، اما همه شواهد گویای شکست این سیاست است و حتی منتقدان و معترضان به مادورو هم عملکرد دولت آمریکا را مورد انتقاد جدی قرار داده اند.

آمریکا از کودتا علیه دولت قانونی ونزوئلا حمایت کرد و در این زمینه از راهزنی دریایی برای مصادره نفت، پول و طلای این کشور دریغ نورزید.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1123

به "خبرنگاران تداوم راهزنی آمریکا علیه ونزوئلا با اعمال تحریم جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تداوم راهزنی آمریکا علیه ونزوئلا با اعمال تحریم جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید