داروهای ضدافسردگی ریسک مرگ را افزایش می دهند

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران، محققان هشدار می دهند داروهای که معمولا برای کاهش افسردگی و اضطراب استفاده می شوند ممکن است با جلوگیری از عملکرد مناسب بعضی اعضای بدن، خطر مرگ را افزایش دهند.

داروهای ضدافسردگی ریسک مرگ را افزایش می دهند

محققان چندین مطالعه را که شامل صدها هزار نفر بود آنالیز کردند و دریافتند مصرف نمایندگان داروهای ضدافسردگی در مقایسه با افراد دیگر که چنین داروهای مصرف نمی نمایند، 33 درصد بیشتر در معرض مرگ قرار دارند.

طبق این یافته ها، مصرف نمایندگان داروهای ضدافسردگی 14 درصد بیشتر در معرض مسائل قلبی-عروقی نظیر سکته و حملات قلبی قرار دارند.

پل اندروز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مک مستر کانادا، در این باره می گوید: ما بسیار نگران این نتایج هستیم چراکه متوجه شدیم بدون آگاهی دقیق از تاثیر داروهای ضدافسردگی بر بدن، این داروها مصرف می شوند.

مسئله شناخته شده این است که سروتونین مغز بر خلق و خو اثر می گذارد و درمان های معمول ضدافسردگی برای درمان افسردگی مانع از جذب سروتونین توسط نورون ها می گردد.

اما کمتر این مسئله شناخته شده است که تمامی اعضای اصلی بدن نظیر قلب، کلیه ها، ریه ها، کبد هم همگی از سروتونین به وسیله جریان خون استفاده می نمایند.

داروهای ضدافسردگی مانع از جدب سروتونین در این اعضای بدن هم می شوند و در نتیجه این داروها با جلوگیری از عملکرد مناسب چندین عضو، ریسک مرگ را افزایش می دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 233

به "داروهای ضدافسردگی ریسک مرگ را افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای ضدافسردگی ریسک مرگ را افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید