راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور به نمایشگاه مجازی کتاب تهران رسید

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انتشارات شهید کاظمی کتاب راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به قلم دکتر ابراهیم کارخانه ای توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور به نمایشگاه مجازی کتاب تهران رسید

این اثر حاصل کوشش های فراوانی است که توسط دکتر کارخانه ای در قالب مقالات و یادداشت ها در رسانه ها منتشر شده است؛ اما به تازگی بصورت موضوعی و طبقه بندی شده به رشته تحریر در آمده و تبدیل به کتاب شده است و این اثر جلد نخست آن با موضوع نگاه راهبردی به جهاد علمی، فراوری ملی و مجلس در تراز انقلاب و نیز نگاه تحلیلی و انتقادی به عملنمودهای مدیریتی و مالی همراه با ارائه صدها راهبرد عملیاتی در حوزه های مختلف می باشد که جهت علاقمندان، پژوهشگران و مدیرانی که به اعتلاء و پیشرفت ایران اسلامی می اندیشند به نگارش در آمده است.

در مقدمه این اثر به 40 پیغام از بیانیه 40 سالگی انقلاب اشاره نموده است که قسمتی از آن در زیر اشاره خواهیم کرد:

بیانیه چهل سالگی انقلاب، چشمه زلال و جوشانی است از حکمت نظری و عملی انقلاب در اداره کشور و سندی راهبردی است برای گام دوم انقلاب در دستیابی به قلل رفیع پیشرفت، عزت و اقتدار دنیای ملت ایران که می بایست به همت بلند جوانان مومن، انقلابی، دانا و کاردان با ورود آنان به عرصه های مختلف مدیریتی کشور محقق شود. از آنجا که بیانیه تفسیری رهبری حکیم و فرزانه انقلاب هرگز نباید در چارچوب سخنرانی ها و میزگردها محصور شود؛ در ذیل به منظور تسهیل در اجرا، 40 پیغام مهم انقلابی و اجرایی از بیانیه مذکور به عنوان نقطه شروع حرکت و برنامه ریزی برای عملیاتی نمودن این مهم پیشنهاد می شود:

1- افتخار به عظیم ترین و مردمی ترین انقلاب عصر جدید که با پشت سر نهادن یک چله پرشکوه بدون خیانت به آرمان ها در برابر همه وسوسه هایی که غیرقابل مقاومت به نظر می رسید از کرامت و اصالت شعارهایش صیانت نموده است.

2- پیشرانی قدرتمند انقلاب اسلامی همگام با حفظ شعارها و آرمان ها در شرایطی که از دو کانون قدرت شرق و غرب دنیا کانون قدرت شرق نابود و قدرت دیگر با مشکلاتی که خبر از نزدیکی احتضار آن می دهد دست و پنجه نرم می نماید.

3- جاودانگی و استثنایی بودن شعارهای دنیای انقلاب (آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، استقلال عقلانیت و برادری)که با فطرت بشر در همه عصرها سرشته است به عنوان امتیاز منحصر به فرد نظام اسلامی در دنیا.

4- پرهیز از تجدید نظر طلبی و انفعال و فاصله نگرفتن از ارزش های آمیخته با دین مردم و دفاع ابدی از نظریه نظام انقلابی.

5- پایبندی شدید به اصول و حساسیت در مرزبندی با رقیبان و دشمنان انقلاب و طی شدن فاصله میان بایدها و واقعیت ها با حضور نسل جوان، مومن، دانا و پرانگیزه انقلاب.

6- ایستادگی با صراحت و شجاعت در برابر زورگویان و گردنکشان و دفاع از مظلومان و مستضعفان و پرهیز از افراط گرایی و چپ روی هایی که مایه ننگ بسیاری از قیام ها و جنبش ها شده است.

7- حراست از انقلاب با هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظما (ارواحنا فداه).

8- اعتقاد به اصل ما می توانیم به عنوان یادگار امام خمینی که ایران را به عزت و پیشرفت در همه عرصه ها رسانید.

9- ورود مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان و فعالان جوان در همه میدان های سیاسی، مالی، فرهنگی و بین المللی با جهت گیری تحکیم دین، اخلاق، معنویت و عدالت در عرصه های مدیریتی کشور و با بهره گیری از تجربه ها و عبرت های گذشته و نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی در تحقق الگوی کامل نظام پیشرفت اسلامی.

10- فعال سازی ظرفیت های طبیعی و انسانی کم نظیر کشور که مورد غفلت قرار گرفته است با همت های بلند و انگیزه های جوان و انقلابی.

و...

کتاب راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در قطع رقعی و 226 صفحه به قلم دکتر ابراهیم کارخانه ای، همزمان با ایام نمایشگاه مجازی کتاب تهران توسط انتشارات شهید کاظمی منتتشر شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1194

به "راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور به نمایشگاه مجازی کتاب تهران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبردهای تحول در مدیریت کلان کشور به نمایشگاه مجازی کتاب تهران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید