ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای کاهش مسائل حوزه مدیریت پسماند

به گزارش مجله زیتوا، تهران (پانا) - مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران گفت توجه به فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای کاهش مسائل حوزه مدیریت پسماند در شهرداری ها ضروری است.

ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای کاهش مسائل حوزه مدیریت پسماند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، نشست مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری های کشور با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست به صورت ویدئو کنفرانس تشکیل شد.

علیرضا طاهری نسب، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران با اشاره به اینکه اجرای اصولی برنامه های حوزه مدیریت پسماند و طرح های مرتبط با هوای پاک زمینه ساز ارتقای شاخص های بهداشت عمومی شهرها است، اظهار کرد: تردیدی نیست که تولید روزانه انبوهی از زباله، شهرداری ها را با چالشی جدی روبرو ساخته است، بنابراین مدیران شهری باید سیاستی را در پیش بگیرند تا ضمن بهره گیری از توان بخش خصوصی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و مراکز پژوهشی نیز به نحو مطلوبی استفاده کنند تا راه هایی جدید برای عبور از چالش های حوزه مدیریت پسماند، پیدا کرد.

وی اضافه نمود: کاهش تولید زباله از مبدا از موارد تاثیرگذار بر کاهش مسائل حوزه مدیریت پسماند است، از اینرو شهرداری ها بایستی با توجه به مباحث آموزشی و فرهنگ سازی از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی یاری بگیرند تا مشارکت عموم شهروندان را به همراه داشته باشند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران بیان کرد: با توجه به این موارد انتظار داریم شهرداری های استان تهران طرح ها و برنامه های خود را ارائه داده تا استانداری بتواند راهکارهای حمایتی خود در اجرایی شدن این برنامه ها را بررسی کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1005

به "ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای کاهش مسائل حوزه مدیریت پسماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای کاهش مسائل حوزه مدیریت پسماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید