فرانسه: از اصلاح قانون بازنشستگی عقب نشینی نمی کنیم

به گزارش مجله زیتوا، نخست وزیر فرانسه روز سه شنبه تأکید کرد که این کشور با وجود اعتراضات از اصلاح قانون بازنشستگی عقب نشینی نخواهد کرد.

فرانسه: از اصلاح قانون بازنشستگی عقب نشینی نمی کنیم

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه روز سه شنبه گفت که پاریس مصمم است که اصلاحات برنامه ریزی شده درباره سیستم بازنشستگی را با وجود اعتصاب ها و اعتراضات سراسری به پیش ببرد.

فیلیپ که در مجلس صحبت می کرد، اضافه کرد: اعتراض های دموکراتیک به پروژه ما کاملا مشروع است، اما به طور شفاف اعلام کردیم که پروژه ما چیست و دولت من کاملا مصمم است تا سیستم بازنشستگی را اصلاح نموده و بودجه سیستم بازنشستگی را متعادل کند.

نخست وزیر فرانسه چندی پیش با بیان اینکه فرانسه یکی از سخاوتمندانه ترین نظام های بازنشستگی را میان کشورهای پیشرفته دارد، بر جدیّت خود برای اجرای این اصلاحات تاکید نمود.

دولت فرانسه در طرح جدید خود برای تغییرات در قوانین بازنشستگی پیشنهاد داده است که افراد برای آنکه به طور کامل از مزایای بازنشستگی برخوردار شوند، در مقایسه با قوانین فعلی، دو سال بیشتر کار نمایند. ماکرون همچنین در صدد است که در قانون جدید حقوق ماهیانه کارگران بازنشسته را کاهش دهد.

از تاریخ پنجم دسامبر (14 آذرماه)، اعتصاب های گسترده و تظاهرات های صدها هزاران نفری در شهرهای مختلف فرانسه در اعتراض به سیاست های امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برگزار شده است و این اعتصاب ها و اعتراضات موجب مختل شدن حمل و نقل عمومی و فعالیت های مدارس و ادارات فرانسه شده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 384

به "فرانسه: از اصلاح قانون بازنشستگی عقب نشینی نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: از اصلاح قانون بازنشستگی عقب نشینی نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید