مردانی با شماره های اسطوره ای

به گزارش مجله زیتوا، مثلث: دیوید بکام، ستاره فراموش نشدنی فوتبال انگلیس شنبه شب آخرین بازی خود با پیراهن گالکسی را برگزار کند و پیروز شد برای دومین بار پیاپی قهرمانی در لیگ MLS را جشن بگیرد.

مردانی با شماره های اسطوره ای

باشگاه گالکسی به واسطه 5 سال حضور بکام توانست نام خود را بیش از گذشته در دنیای فوتبال مطرح کند و به همین خاطر هم مسئولان این تیم، این ستاره انگلیسی را مرد تاریخ ساز باشگاه خود معرفی کرده اند. حضور درخشان و به یادماندنی بکام در گالکسی باعث شده تا مسئولان این تیم به فکر جاودانه کردن پیراهن شماره 23 تیم شان بیفتند و این شماره را برای همیشه بایگانی کنند. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد بکام نام خود را در کنار اسطوره هایی همچون کرایوف، مارادونا و مالدینی می بیند؛ اسطوره هایی که یک شماره را با نام خود عجین کرده اند.

دیگو مارادونا (شمار 10)

خیلی معتقدند ناپولی دوران درخشش خود را فقط و فقط مدیون یک بازیکن است؛ دیگو آرماندو مارادونا بازیکنی بود که یک تنه ناپولی را قهرمان ایتالیا کرد. مارادونا در ناپل هرگز فراموش نخواهد شد و خاطرات شماره 10 فراموش نشدنی در این شهر به تاریخ پیوسته و دیگر زنده نخواهد شد.

پله (شمار 10)

پله، اسطوره فوتبال برزیل 18 سال پیراهن شماره 10 سانتوس را بر تن کرد و بیش از 100 گل برای این تیم برزیلی به ثمر رساند. اما جالب است بدانید مسئولان این تیم کم لطفی کردند و بعد از پله حاضر نشدند شماره 10 خود را بایگانی کنند. پله بعد از آن فقط 2 سال برای تیم نیویورک کاسموس توپ زد و مسئولان این تیم تصمیم گرفتند کاری را انجام دهند که مسئولان سانتوس در انجام آن کوتاهی کرده بودند. بعد از پله در نیویورک کاسموس دیگر بازیکنی نتوانست پیراهن شماره 10 این تیم را برتن کند.

روبرتو باجو (شمار 10)

باجوبا برشیا به عنوان یک ستاره فوتبال ایتالیا معرفی شد. او خیلی زود توانست دل طرفداران برشیا را به دست بیاورد. بعد از خداحافظی باجو طرفداران این تیم با امضای طوماری خواستار بایگانی شدن پیراهن شماره 10 او شدند و مسئولان باشگاه هم با این درخواست موافقت کردند.

پائولو مالدینی (شمار 3)

پیراهن شماره 3 پائولو مالدینی در باشگاه آ ث میلان جزو میراث روسونری هاست. او از سال 1984 تا 2009 با 14 سرمربی مختلف در میلان تجربه کاری داشت و به محبوب ترین اسطوره این باشگاه تبدیل شد. بعد از مالدینی طرفداران میلان دیگر شماره 3 دیگری را در تیم خود نخواهند دید.

یوهان کرایف (شماره 14)

کرایوف بزرگ شماره 14 باشگاه آژاکس را برای همیشه به خود اختصاص داد. محصول آکادمی آژاکس هرچند به بارسلونا پیوست، اما همیشه بین طرفداران آژاکس بهترین و محبوب ترین بازیکن بوده است.

بابی مور (شماره 6)

شماره پیراهن 6 باشگاه وستهام برای بابی مور مشهور اختصاصی شده. او محبوب ترین ستاره تاریخ چکش های آبتون پارک به حساب می آید و طرفداران این تیم افتخارات تیم شان با درخشش این بازیکن را فراموش نخواهند کرد.

جان فرانکوزولا (شماره 25)

شماره 25 باشگاه چلسی بعد از جان فرانکو زولا بر تن بازیکن دیگری دیده نخواهد نشد. هیچ گاه آبی پوشان لندنی بازی های زیبای وی در اواسط دهه 90 و ضربات آزادی و گل های استثنایی وی در زمان سرمربیگری رود گولیت را فراموش نمی کنند.

فرانکو باره سی (شماره 6)

شماره 6 میلان هم ماننده شماره 3 این تیم بایگانی شده و بعد از فرانکو باره سی بازیکن دیگری این شماره را به تن نکرده است.منبع: برترین ها
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 39

به "مردانی با شماره های اسطوره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردانی با شماره های اسطوره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید