هشدار نسبت به مصرف خودسرانه داروی فاویپیراویر

به گزارش مجله زیتوا، مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو درباره مصرف خودسرانه داروی فاویپیراویر هشدار داد.

هشدار نسبت به مصرف خودسرانه داروی فاویپیراویر

به گزارش خبرنگاران ، فارس نوشت: حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف خودسرانه داروی فاویپیراویر هشدار داد و گفت: این دارو در پروتکل درمانی بیماران کرونا وجود ندارد و تنها باید تشخیص پزشک متخصص در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی تجویز و مصرف می گردد.

وی بابیان اینکه داروی فاویپراویر تنها در داروخانه های بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی موجود است، بیان کرد: نمونه های موجود این دارو در بازار آزاد خارجی است و احتمالا به صورت قاچاق و تقلبی وارد و باقیمت های نجومی به فروش می رسد و هیچ تضمینی در مورد کیفیت و اصالت آن وجود ندارد.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو توضیح داد: سازمان غذا و دارو، داروهایی که در درمان بیماران کرونا مطرح می گردد را تهیه و با نظارت وزارت بهداشت برای بیماران نیازمند در اختیار داروخانه ها و دانشگاه های علوم پزشکی قرار می دهد.

وی با اشاره به استفاده سودجویان از شرایط کنونی و عرضه داروهای غیرمجاز در بازار سیاه، از پزشکان خواست تا در حد امکان از تجویز داروهایی که هنوز وارد پروتکل درمان نشده اند، خودداری نموده تا از مراجعه خانواده بیماران برای تهیه این داروها در از بازار آزاد و گرفتار شدن در چنگال افراد قاچاقچی و سودجو جلوگیری گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 849

به "هشدار نسبت به مصرف خودسرانه داروی فاویپیراویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به مصرف خودسرانه داروی فاویپیراویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید