ورود هفت زن اماراتی به شورای ملی فدرال این کشور

به گزارش مجله زیتوا، در اتفاقی نادر، رای دهندگان اماراتی در جریان انتخابات مربوط به مشخص اعضای شورای ملی فدرال این کشور باعث راهیابی هفت زن به این شورا شدند.

ورود هفت زن اماراتی به شورای ملی فدرال این کشور

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیسیون انتخابات امارات متحده عربی اعلام کرد در جریان انتخابات روز شنبه تعیین اعضای شورای ملی فدرال این کشور متشکل از 40 عضو که بزرگترین فرآیند انتخاباتی برگزار شده تا کنون در این کشور محسوب می شود، هفت زن به این شورا راه یافتند.

این انتخابات به صورت سراسری برگزار نشد و از طریق کالج انتخاباتی انجام شد. در مجموع تعداد 337 هزار و 738 تن از اماراتی های واجد شرایط رای دادن در این انتخابات بودند که از میان آنها 117 هزار و 592 تن در آن شرکت کردند. طبق اعلام مقامهای انتخاباتی امارات، میزان شرکت رای دهندگان در این انتخاباات در مقایسه با سال 2015، به میزان هشتادهزار رای بیشتر شده است. این در حالی است که این 117 و 592 شرکت کننده معادل 34.8 درصد از کل رای دهندگان واجد شرایط بوده اند.

در سال 2015، تنها یک زن توانسته بود به این شورا راه پیدا کند. در امارات جناح سیاسی وجود ندارد و نتایج قطعی این انتخابات در 13 اکتبر به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 181

به "ورود هفت زن اماراتی به شورای ملی فدرال این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود هفت زن اماراتی به شورای ملی فدرال این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید