پرونده سنگین تاماش آیان، از پنهان کردن 40 دوپینگ تا خرید رای و گم شدن 10 میلیون دلار

به گزارش مجله زیتوا، رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری پرونده سنگینی در رابطه با اعلام نکردن دوپینگ وزنه برداران، خرید رای و فساد مالی از خود بجای گذاشت.

پرونده سنگین تاماش آیان، از پنهان کردن 40 دوپینگ تا خرید رای و گم شدن 10 میلیون دلار

به گزارش خبرنگاران و به نقل از Inside the games، ریچارد مک لارن مسئول رسیدگی به پرونده اتهامات علیه تاماش آیان رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری بود که اکنون بعد از گذشت چهار ماه، گزارش خود را به هیات اجرایی ارائه کرد. یک شبکه آلمانی در مستندی ادعا کرده بود که در فدراسیون جهانی وزنه برداری فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک انجام گرفته است.

مک لارن هم پس از ماه ها تحقیق گفت، 40 مورد دوپینگ مثبت اعلام نشده است، بیش از 10 میلیون دلار هم مفقود شده و همچنین در دو کنگره انتخاباتی فدراسیون جهانی، رای خریداری شده است. البته خرید رای نه تنها برای آیان بلکه برای طرفداران او جهت حضور در هیات اجرایی فدراسیون جهانی بوده و خریدن رای به صورت نقدی انجام گرفته است.

مک لارن در مورد پول های مفقود شده نیزگفت: منابع اصلی این پول ها جریمه های دوپینگ بوده است که به صورت شخصی به خود تاماش آیان پرداخت می شد. همچنین پول نقد زیادی از حساب فدراسیون جهانی برداشت می شد که معمولا قبلا از مسابقات بزرگ و کنگره های فدراسیون جهانی بوده است. متاسفانه ممکن نیست معین کنیم که چه مقدار از پول های جمع آوری یا برداشت شده برای هزینه های مشروع بوده است.

مک لارن در مورد پرونده دوپینگ ها نیز گفت: بیش از 600 وزنه بردار در یک دهه گذشته تستشان مثبت شده است و تاماش آیان در کار کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی دخالت کرده است و فرهنگ دوپینگ در این رشته ورزشی وجود دارد. تحقیقات ما نشان می دهد 40 مورد دوپینگ مثبت در سوابق فدراسیون جهانی پنهان شده که شامل مدال آوران طلا و نقره است.

البته اطلاعات در مورد دوپینگ ها برای تحقیقات بیشتر به وادا ارسال شده است. در این میان سازمان ملی مبارزه با دوپینگ مجارستان هیچ کار غیر قانونی انجام نداده و مطابق با استانداردهای وادا عمل کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 777

به "پرونده سنگین تاماش آیان، از پنهان کردن 40 دوپینگ تا خرید رای و گم شدن 10 میلیون دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده سنگین تاماش آیان، از پنهان کردن 40 دوپینگ تا خرید رای و گم شدن 10 میلیون دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید